آموزش هوش مصنوعی

آبیاری هوشمند خانگی برای گلدانها ابداع شد

تازه ها

به گزارش چتر سبز آفرینٰ؛ محمدرضا تقوی مدیر یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی دیجیتال با بیان اینکه در این شرکت محصولاتی برای هوشمند سازی آبیاری خانگی، گلخانه‌ای و …تولید می‌شود، اظهار کرد: آبیاری فضای سبز شهرداری همواره با مشکلی روبروست که این موضوع میزان زیادی آب را هدر می‌دهد از این رو در صدد برآمدیم سیستمی را طراحی کنیم که مانع از هدررفت آب شود.

وی با بیان اینکه سیستم آبیاری زیرسطحی هوشمند برای این منظور طراحی شده است، گفت: سیستمی که تولید کردیم می‌تواند تا ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کند. یکی از مزیت‌های این سیستم آبیاری از زیر زمین است که مانع تبخیر آب می‌شود.

صرفه جویی ۹۵ درصدی در آب با سیستم هوشمند

تقوی با بیان اینکه این سیستم می‌تواند جایگزین روش سنتی شهرداری برای آبیاری شود، خاطر نشان کرد: این روش را در پارک آزادگان اجرایی کردیم و تا ۹۵ درصد در مصرف آب صرفه جویی شده است.

وی با بیان اینکه از این محصول می‌توان در جنگل‌ها، باغات میوه، گلخانه‌ها و … استفاده کرد، گفت: شهرداری، سازمانها و ارگان‌های متولی جنگل‌ها و فضای سبز مخاطب این محصول هستند.

تقوی عنوان کرد: این آبیاری یک روش آبیاری زیرسطحی تحت فشار است که عیوب روش‌های سنتی را در آن حذف کردیم تا در مصرف آب صرفه جویی شود. این سیستم در مقیاس صنعتی به تولید رسیده است.

آبیاری هوشمند خانگی با سیستم کنترل از راه دور

مدیرعامل این شرکت در ادامه با بیان اینکه محصول دیگری در این شرکت به تولید رسیده که تحت عنوان آبیاری هوشمند خانگی است، گفت: علاوه بر نمونه آبیاری صنعتی، سیستمی طراحی کردیم که می‌تواند به صورت اتومات، آبیاری گلدان‌های خانگی را انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه این سیستم به لوله‌های آب منزل وصل می‌شود، گفت: با استفاده از این سیستمی که طراحی کردیم هر ۲ ثانیه یکبار آبیاری انجام می‌شود که به هنگام مسافرت می‌توان برای آبیاری گل و گیاه در آپارتمان کاربردی است.

مدیر شرکت افزود: البته که آبیاری را می‌توان تا یک ماه یکبار هم تنظیم کرد و از راه دور از طریق پیامک از وضعیت آبیاری مطلع شد.

وی با بیان اینکه مشابه این محصول وجود دارد اما از کیفیت بالایی برخوردار نیست، بیان کرد: این آبیاری قطره‌ای خطر نشت آب ندارد و از سوی دیگر مانند روش‌های موجود در بازار از ترکیدگی لوله آب و خطرات احتمالی آن نیز جلوگیری می‌کند زیر این سیستم مجهز به سنسوری است که در صورت وقوع رخدادی جریان آب را قطع می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها
«کشت قراردادی» اولویتی که بدون منابع مالی اجرا نمی شود

یک کارشناس بخش کشاورزی گفت: کشت قراردادی پروژه ای ملی است که عدم موفقیت آن به پرداخت نشدن هزینه محصولات خریداری شده برمی گردد؛ از این رو انتظار است وزیر جدید متعهدانه تر عمل کند.

تازه ها
فعالیت برنامه جهانی غذا در سودان متوقف شد

به خاطر درگیری‌های داخلی در سودان برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد که فعالیتش در این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

تازه ها
دانش‌بنیان کردن بخش باغبانی کشور، عامل تحقق رشد تولید

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از مهمترین آثار بهره‌مندی از نتایج طرح‌های دانش‌بنیان، رشد تولید است که باعث رشد کشاورزی و رونق اقتصادی می‌شود.

09104915236
لوازم فیزیوتراپی نمایندگی بوش پاکدشت ورامین طراحی وب سایت تعمیر گاه شهوین خرید بلبرینگ ناچی مشاور کشاورزی بلکا شرکت تولیدی کت و شلوار زانوس طراحی فوم برادارن جعفر پور بلکا بلبرینگ آخن کلینیک خیریه تخصصی حیدریها دبیرستان نمونه شد ورامین بلبرینگ صنعتی شرکت سنگهای صنعتی پرنده طلائی لوازم یدکی بوش دوربین ویدئو کنفرانس بلبرینگ صنعتی خرید بلبرینگ بلبرینگ ناچی تیزهوشان فرزانگان ورامین هیواد فوم افزایش رنکینگ سایت رابیتس پانل باتیس فن آوری اطلاعات اطلاعات آموزش شبکه- امنیت- برنامه نویسی کارو دانش تعمیر گیربکس اتوماتیک طراحی وب سایت طراحی وب سایت سینی کابل نصاب دوربین مداربسته ورامین کرایه ماشین چابهار بلبرینگ