آموزش هوش مصنوعی

آمار دام سبک کشور ۲ درصد کاهش یافت

تازه ها

به گزارش چتر سبز آفرینٰ؛ نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری تعداد و تولیدات دام سبک در فصل زمستان ١٤٠١ نشان می‌دهد که در اسفند ماه سال‌جاری تعداد ۷۲.۴ میلیون رأس دام سبک شامل ٥٤.٤ میلیون رأس «گوسفند و بره» و ١٨ میلیون رأس «بز و بزغاله» در دامداری‌های کشور موجود بود که در مقایسه با زمان مشابه سال ١٤٠٠، تعداد دام سبک ٢ درصد، تعداد گوسفند و بره ٢.١ و تعداد بز و بزغاله ١.٥ درصد کاهش یافته است.

تعداد دام سبک متولد شده در این واحدها در فصل زمستان سال گذشته شامل ۱۳.۲ میلیون رأس «بره» و ٣.٥ میلیون رأس «بزغاله» برآورد شد که نسبت به فصل مشابه سال ١٤٠٠ به‌ترتیب ٣.٥ و ٣.١ درصد کاهش یافته است.

در فصل زمستان ١٤٠١ بیش از ۳.۴ میلیون رأس «گوسفند و بره» و نزدیک به ١.٢ میلیون رأس «بز و بزغاله» پروار شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل مجموعاً ٤ درصد افزایش داشته است.

مقایسه یافته‌های مربوط به دام‌های پروار شده بیانگر کاهش ۱۹.۲ درصدی تعداد گوسفند و بره پروار شده و همچنین کاهش ٢٣.٧ درصدی بز و بزغاله پروار شده در فصل زمستان ١٤٠١ نسبت به پاییز همان‌سال است؛ با این‌حال با توجه به افزایش زایش فصلی دام‌های مولد ماده در فصل زمستان، بررسی ترکیب گله، مقایسه اطلاعات در سری زمانی و مدت زمان پروار این نوع دام‌ها انتظار می‌رود پرواربندی و عرضه دام‌های سبک کشتاری در فصل‌های بهار و تابستان با افزایش مواجه شده و از پاییز به تدریج کاهش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها
«کشت قراردادی» اولویتی که بدون منابع مالی اجرا نمی شود

یک کارشناس بخش کشاورزی گفت: کشت قراردادی پروژه ای ملی است که عدم موفقیت آن به پرداخت نشدن هزینه محصولات خریداری شده برمی گردد؛ از این رو انتظار است وزیر جدید متعهدانه تر عمل کند.

تازه ها
فعالیت برنامه جهانی غذا در سودان متوقف شد

به خاطر درگیری‌های داخلی در سودان برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد که فعالیتش در این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

تازه ها
دانش‌بنیان کردن بخش باغبانی کشور، عامل تحقق رشد تولید

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: یکی از مهمترین آثار بهره‌مندی از نتایج طرح‌های دانش‌بنیان، رشد تولید است که باعث رشد کشاورزی و رونق اقتصادی می‌شود.

09104915236
لوازم فیزیوتراپی نمایندگی بوش پاکدشت ورامین طراحی وب سایت تعمیر گاه شهوین خرید بلبرینگ ناچی مشاور کشاورزی بلکا شرکت تولیدی کت و شلوار زانوس طراحی فوم برادارن جعفر پور بلکا بلبرینگ آخن کلینیک خیریه تخصصی حیدریها دبیرستان نمونه شد ورامین بلبرینگ صنعتی شرکت سنگهای صنعتی پرنده طلائی لوازم یدکی بوش دوربین ویدئو کنفرانس بلبرینگ صنعتی خرید بلبرینگ بلبرینگ ناچی تیزهوشان فرزانگان ورامین هیواد فوم افزایش رنکینگ سایت رابیتس پانل باتیس فن آوری اطلاعات اطلاعات آموزش شبکه- امنیت- برنامه نویسی کارو دانش تعمیر گیربکس اتوماتیک طراحی وب سایت طراحی وب سایت سینی کابل نصاب دوربین مداربسته ورامین کرایه ماشین چابهار بلبرینگ